wonderbag. - oficiální prodej. Vařte zdravé pokrmy a šetřete energii díky revolučnímu pomalému vařiči wonderbag. !AKCE doručení do výdejního místa Zásilkovny ZDARMA!

Sociální dopad

Příběhy pomoci

Zde jsou některé z humanitárních iniciativ, do kterých se wonderbag. zapojil.

Ukrajina

V roce 2022 bylo darováno více než 2 500 vaků Wonderbag dvěma nevládním organizacím na Ukrajině podporujícím rodiny během války s Ruskem.

Vaky wonderbags. byly odeslány z britského skladu a byly distribuovány rodinám prchajícím z válkou zničených oblastí, jako je Mariupol, a také rodinám, které zůstaly na Ukrajině, ale měly omezený přístup k plynu a elektřině na vaření.
PARTNEŘI: Ukrainian Greek Catholic Church a Odessa As It Is
WONDERBAG: 2 600
REGION: Ukrajina

ukrajina 

Jižní Afrika – reakce na COVID 19

V roce 2020 bylo vyrobeno přes 60 000 neelektrických pomalých vařičů wonderbag. jako dobře načasovaná reakce na globální pandemii. Financování pocházelo ze společensky odpovědné investice navržené pro maximální environmentální a sociální přínos.

wonderbag. spolupracuje s podobně smýšlející organizací PMB Community Chest a dalšími nevládními organizacemi při distribuci těchto vaků, které pomáhají rodinám dosáhnout jejich lidského potenciálu a zároveň pomáhají snižovat emise uhlíku prostřednictvím úspornějšího vaření.
PARTNEŘI: PMB Community Chest, Nadace Do More a více než 60 dalších nevládních organizací
WONDERBAG: 60 000
REGION: Jižní Afrika

afrika covid

Ghana

"Kdysi jsem u každého jídla spálila mnoho dřeva, ale teď používám wonderbag. týden nebo déle." „Zakouřenost místnosti byla velká. Vaření ve wonderbag. teď zmírnilo mé problémy s očima, protože spálím méně dřeva,“ uvedly ženy v průzkumu Coalition of Good, který provedla společnost Pfizer v Ghaně.
PARTNEŘI: Pfizer
WONDERBAG: 5 000
REGION: Ghana

ghana 

wonderbag. slouží jako katalyzátor společenských změn. 

Africké ženy a dívky jsou neúměrně zatěžovány neplacenou prací při sbírání dříví a vaření. Když zakoupíte wonderbag., investujete do lidí, což je způsob, jak podpořit produktivitu a inovace, snížit chudobu, vytvářet příležitosti a vytvářet prosperitu. Investice do wonderbag. dnes pomáhá komunitám zítra zvýšit jejich příjmy.

zena drevo

Časová chudoba

Počet afrických dívek, které vykonávají alespoň dvě hodiny denně neplacenou práci, se po dosažení 15 let téměř zdvojnásobí. V době, kdy je dospělá, tráví průměrná žena každý den více než čtyři hodiny neplacenou prací, takže jí zbývá jen velmi málo času na cokoliv jiného. Vaření s wonderbag. šetří africkým ženám a dívkám 1300 hodin ročně, dává jim čas chodit do školy, posiluje ekonomické příležitosti a podnikatelské aktivity.

Finanční chudoba

Používání wonderbag. mění životy žen tím, že jim umožňuje mít kontrolu nad rodinnými financemi, protože šetří peníze za nákup dřevěného uhlí, paliva či za eletřinu.

Vzdělání

Wonderbag vrací čas dívkám na školu. S každým rokem vzdělávání dívky zvyšují svůj výdělečný potenciál.

Násilí založené na pohlaví

Wonderbag snižuje množství času, kdy jsou africké ženy a dívky venku na sbírání dříví, kde jsou často sexuálně napadány. Navíc, když mají dívky čas jít do školy, zvyšují svůj výdělečný potenciál a samostatnost, čímž jsou méně zranitelné vůči genderově podmíněnému násilí.

Vytváření pracovních míst

Tovární a šicí kolektivy, které vyrábějí vaky wonderbag., poskytují ženám dobře placenou práci.

Podnikání

Jakmile africké ženy vlastní vak wonderbag., často začnou podnikat, jako je podávání teplého jídla přímo z vaku wonderbag. na místních trzích nebo prodej jiných řemesel, na která mají nyní čas.

Zdraví

Ženy uvádějí, že peníze ušetřené vařením ve wonderbag. znovu investovaly do výživnějšího jídla pro své rodiny. Uvádějí také méně zdravotních problémů ze znečištěného ovzduší v interiéru.

social impact